Cotidian Naţional
Cauta...

Deputaţii transnistreni torpilează iniţiativele lui Smirnov
Cotidian Naţional Nr.143 din 18 octombrie 2007

    Deputaţii din aşa-zisul Legislativ de la Tiraspol torpilează activitatea liderului separatist Igor Smirnov. Sovietul Suprem al Transnistriei a respins mai multe iniţiative legislative ale acestuia.


    Astfel, comitetul pentru asociaţii obşteşti din cadrul aşa-zisului parlament transnistrean, a returnat un proiect de modificare a bazelor politicii fiscale a regiunii separatiste, prin care autorităţile fiscale obţineau dreptul să efectueze controale inopinate la agenţii economici în vederea stabilirii veniturilor acestora.
Totodată, în septembrie, au mai fost respinse amendamentele la legea tarifului vamal, care instituiau taxa vamală la exporturile cu materiale de construcţie - ciment, nisip, pietriş; nu s-a dat curs iniţiativei lui Smirnov de majorare a accizelor la vodca şi berea produse la Tiraspol, a fost anulată taxa de migraţiune de 100% la mărfurile importate din Moldova, toate acestea fiind iniţiative ale lui Smirnov.

Vizualizari: 648


Trimite unui prieten

 Comentarii(1):

#1 Scris de ARADEANUL la 17 octombrie 2007
FRATILOR,TRAIM VREMURI GRELE.CE VA URMA?AM AJUNS CA NU SE MAI INTELEG RUSII CU RUSII NICI IN RUSESTE

 Adauga comentariu:

Nume:        
E-mail:        
Comentariu:
  Introduceţi codul din imagine:

 
Calendarul ediţiilor
«
Martie 2010
LMMJVSD
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Sondaj
Cum apreciati intentia autoritatilor de a ceda Ucrainei teritoriul Republicii Moldova de langa traseul Odesa-Reni care traverseaza satul Palanca?
Antinationala
Necesara
Buna


Vezi rezultatele »